Erdoğan’ın Hedefinde bu kez Pir Sultan Abdal var

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan; gerçekleştirdiği miting sırasında onbinlerce kişinin katıldığı protesto gösterisi için “Almanya’da aynı gün toplantımızın yapıldığı muhteşem salonun yakınından bir nehir geçiyor; nehrin karşı tarafında da oradaki Ali’siz Alevilere orada miting yapma izni veriyorlar. Bizim yaptığımız veya yapacağımız o toplantıyı acaba nasıl sabote ederiz bunun gayreti içindeler. Bunlara rağmen Alman yönetimi orada tedbirlerini iyi almıştı. Aynı anda bizim toplantımızın olduğu bölgeye yakın 5 ana merkezde o gün bize karşı gruplar toplantı yaptılar” dedi.

“AÇILIN KAPILAR ŞAH’A GİDELİM DİYE MEDET ARAMA DÖNEMİ ASIRLAR ÖNCESİNDE KALMIŞTIR”

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasında Pir Sultan Abdal’ın “Açılın kapılar Şah’a gidelim” şiirine gönderme yapması dikkat çekti. Erdoğan “Biz defalarca reform yaptık, daha da yapacağız. Normalleştikçe ülkemiz, asırlardır devam eden sorunlar tek tek ortadan kalkıyor. Bütün anlamsız yasaklar, kısıtlamalar, biz Alevi kardeşlerimizin sorunlarını bir istismar olarak kullanılmasına asla izin vermeyiz. Hızır paşalar asırlar öncesinde kalmıştır. Açılın kapılar Şah’a gidelim diye, medet arama dönemi de asırlar öncesinde kalmıştır” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: SOMA’YA ALEVİLERİ GÖTÜRDÜLER

Erdoğan, Soma’da yaşananlar ile ilgili olarak ise; “Alevi vatandaşlarımızı sağdan soldan toparlayıp Soma’ya getiriyorlar. Neden? Bu defa da Soma’yı karıştıracaklar” ifadelerini kullandı.

“TERÖRÜN İÇİNE SOKULAN YENİ BERKİN’LERİN…”

Başbakan Erdoğan, “Bu aziz millet hiçbir zaman Alevi, Sünni çatışmasına prim vermedi. Yaşanan onca tahrike rağmen Allah’a sonsuz şükürler olsun, oyuna gelmedi. Sadece oyuna gelmemek yetmez. Biz yeni Burakcan’ların, terörize edilen, terörün içine sokulan yeni Berkin’lerin, Okmeydanı’ndaki olaylarda maalesef ölen Uğur’ların, Ayhan’ların da yitip gitmesine tahammül gösteremeyiz”dedi.

Erdoğan şunları kaydetti:

“100 yıldır aynı bayat senaryoyu Türkiye’ye saldırmak için kullanıyorlar. 100 yıldır Türkiye’yi yerinde saydırmak, meşgul etmek, zayıflatmak için kullanıyorlar. Biz bu bayat senaryonun dışarıda yazıldığını, desteklendiğini söylediğimizde birileri çıkıyor hedefi saptırmaya çalışıyor. Allah aşkına Okmeydanı’nda olayların başını çeken eli kanlı terör örgütünün dışarıdan desteklenmediğini söyleyecek olan, yerli bir örgüt olduğuna inanan var mı? Bunların nerelerden beslendiğini hepimiz biliyoruz. Nerelerde korunduklarını, kollandıklarını biz çok iyi biliyoruz.

Aradan eli kanlı örgütler, istismarcılar ve tahrikçiler çekildiğinde her mesele çözülecek. Birileri yarayı derinleştirmeye çalıştırırken biz yaralara şifa olmanın, şifa bulmanın gayreti içerisindeyiz. Alevi vatandaşların bu yaşananlardan rahatsız olduğunu biliyorum. Alevi vatandaşlarımız, aradaki istismarcılara, ikiyüzlü siyasetçilere prim vermesinler. Onları istismar ederek Türkiye üzerine karanlık senaryolar yazanlara dikkat etsinler.

Bu aziz millet hiçbir zaman Alevi, Sünni çatışmasına prim vermedi. Yaşanan onca tahrike rağmen Allah’a sonsuz şükürler olsun, oyuna gelmedi. Sadece oyuna gelmemek yetmez. Biz yeni Burakcan’ların, terörize edilen, terörün içine sokulan yeni Berkin’lerin, Okmeydanı’ndaki olaylarda maalesef ölen Uğur’ların, Ayhan’ların da yitip gitmesine tahammül gösteremeyiz.”

“HDP NEREDESİNİZ”

PKK tarafından kaçırılan çocuklar hakkında BDP ve HDP’ye seslenen Erdoğan, “Ey BDP ey HDP neredesiniz?…Bunların da adreslerini, nerede rehin olduğunu iyi biliyorsunuz. Alıp geleceksiniz. Alıp gelmediğiniz takdirde bizim de b, c planımız devreye girer” dedi.

Odatv.com

Paylaş