Muharrem Orucu 2014

2014 Muharrem Ayı veya Orucu , Halife Ömer’in icadı olan hicri takvime göre yaklaştı biliyorsunuz.

Hayatlarının hiç bir evresinde ne hicri takvimle, ne de Ömer’le işi olmayan hatta “Gadiri Hum’daki” meseleden ve Ehlibeyt’in başına gelenlerden dolayı nefretle andıkları , çocuklarına dahi bu ismi koymayan Alevilerin 2014 Muharrem Orucu, 25 Ekim’de başlıyor…

Doğum gününü Hicri takvime göre kutlayan var mı? Mesela bugün 17 Ekim. Önümüzdeki yıl doğum gününüzü 07 Ekim’de neden kutlamıyorsunuz ?

Ya da, Allah uzun ömürler versin babanızı bugün kaybettiniz. Tarih: 17 Ekim. 1 Yılı dolduğunda lokma vereceksiniz. O tarih 17 Ekim 2015 mi olur 07 Ekim 2015 mi?

Yine, “Emevi İslam” tarihine göre Hz.Üseyin’in şehit edilme tarihi 10 Ekim 680. Peki 03 Kasım 2014 yılında HZ.HÜSEYİN’İN ŞEHADETİ diye oruç tutacağınız kişi kim ? O yüce Şah 10 Ekim’de mi yoksa 03 Kasım’da mı şehit edildi?

Aşağıdaki takvimi inceleyiniz lütfen.

Üstte bulunan kırmızı alanda ne diyor?
10 EKİM 2014- İMAM HÜSEYİNİN ŞAHADET ANMA GÜNÜ

Altta bulunan kırmıza alanda ne diyor?
03 KASIM 2014-İMAM HÜSEYİNİN ŞAHADETİ

Biri Allah için söylesin, vicdanlara sesleniyorum; “İMAM HÜSEYİNİN ŞAHADET ANMA GÜNÜ” ile “İMAM HÜSEYİNİN ŞAHADETİ”arasındaki fark nedir?

Madem Emevi tarihini baz alıyorsunuz o zaman Kerbela Katliamı 10 Ekim 680 değil mi?

O zaman bir satırda “Anma Günü” diye yazıp hemen altında farklı bir tarihi “Şahadeti” diye yazmayı akılla, mantıkla, izanla nasıl açıklayacaksınız?

muharrem-orucu-2014

***
Hz.İmam Üseyin, Kerbela’nın solmayan gülü ve Allah’ın en değerli varlığıdır. Böyle yüce bir varlığa sağlam temeller üzerinde iman getirilir , ibadetler yapılır. Hele ki Ehlibeyt’e buğz etmiş kişilerin “devrimleri “ ile Ehlibeyt’in ibadetleri yapılmaz , yapılamaz. Çünkü bu sözde devrimler İslam adına değil Ehlibeyt’in varlığının tamamen yok edilmesi, gönüllerden silinmesi, unutulması için çıkarılmış icatlardır. Kerbela’da İmam Üseyin neden şehit edildi diye sorsanız cevap Emevi resmi tarihinin sizlere bellettiği gibi “İktidar, Saltanat ve Güç” için olacaktır. Halbu ki İmam Üseyin; Ehlibeyt Evliyası Zöhre Ana’nın bildirdiğine göre Dedesi Muhammet Mustafa’nın Kur’an’ını onlara vermemek ve korumak içindir.

Her insanın doğum ve ölüm tarihi sabit bir gündür. Her insan için durum böyleyken tarihi düşmanları tarafından yazılan Ehlibeyt’in bitmeyen yas-ı matemi olan Hz.İmam Üseyin’i her ay her gün şehit etmenin mantığı nedir?

Hz.Üseyin’in şehit edilme tarihi 15 Marttır. Bu tarihte sabittir, değişmez.

Ayrıntılı bilgi için: Ehlibeytin Yası Matem Günleri ya da zohreana.com/ehlibeytin-yasi-matem-gunleri

 

Kaynak:http://www.zohreanaforum.com/alevi-haber/54611-muharrem-orucu-2014-a.html

Paylaş