Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir:FETÖ Alevi provokasyonuna hazırlanıyor

Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, FETÖ’nün Alevi provokasyonuna hazırlandığı uyarısında bulundu. Özdemir, “FETÖ – PKK işbirliği ve Almanya’nın büyük desteğiyle önümüzdeki günlerde Türkiye’de yaşayan Alevi canlara yönelik provokatif olaylar yaşanacağı gözüküyor.” dedi.

Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, “FETÖ – PKK işbirliği ve Almanya’nın büyük desteğiyle önümüzdeki günlerde Türkiye’de yaşayan Alevi canlara yönelik provokatif olaylar yaşanacağı gözüküyor. FETÖ, PKK terör örgütü aracılığıyla sağduyulu Alevi yurttaşları huzursuz etmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor. FETÖ, Alevi canlara yönelik provokasyon hazırlığını Almanya’nın sponsorluğunda hazırlıyor” dedi.

“FETÖ, ALEVİ CANLARA PROVOKASYON HAZIRLIĞINDA”
Almanya’nın “Ali’siz Alevi”ler üzerinden Türkiye’ye karşı operasyon yaptığını belirten Türkmen Alevi ve Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir Özdemir, “FETÖ – PKK işbirliği ve Almanya’nın büyük desteğiyle önümüzdeki günlerde Türkiye’de yaşayan Alevi canlara yönelik provokatif olaylar yaşanacağı gözüküyor. FETÖ, PKK terör örgütü aracılığıyla sağduyulu Alevi yurttaşları huzursuz etmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor. FETÖ, Alevi canlara yönelik provokasyon hazırlığını Almanya’nın sponsorluğunda hazırlıyor” dedi.

“ANKARA’DA FETÖ İMAMLARININ KURDUĞU 3 ALEVİ DERNEĞİ VAR”
FETÖ’nün 15 Temmuz sonrasında boş durmayarak yine provokasyonlara hazırlık yaptığına dikkat çeken Özdemir Özdemir, “FETÖ’nün Alevi imamı olan ve 007 kod adıyla aranan Süleyman Ünsal ve Alevi imam yardımcısı kaçak Ziya Demirel’dir. FETÖ’nün Ankara’da Alevilere yönelik kurduğu 3 dernek vardır. Ankara’da faaliyetlerini sürdüren Irmak Anadolu Alevi Bektaşi Derneği, Sincan Cemevi Yaptırma Derneği ile yine Sincan’da bulunan Anadolu Cemevleri Derneği kaçak durumda olan FETÖ’nün imamları tarafından kurulmuştur. FETÖ’nün kurduğu ve hâlâ kapatılmayan yaklaşık 20 Alevi derneği vardır” açıklamasında bulundu.

“KRİPTO ALEVİ ERMENİLER MERCEK ALTINA ALINSIN”
FETÖ’nün PKK aracılığıyla Türkiye’deki Alevilere yönelik gerçekleştireceği provokasyona karşı devletin ve bütün hakiki Alevi kuruluşların dikkatli olmalarını tavsiye eden Özdemir, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun teröre karşı gösterdiği mücadeleyi takdir ediyorum. Sayın İçişleri Bakanı ve diğer bütün devlet yetkililerimizin Alevilerin içine sızmaya çalışan, Almanya tandanslı ‘Ali’siz Aleviliği’ yaymaya çalışan kripto Ermenilerin yapılanmalarını mercek altına almalarını istiyorum. Bu kripto Ermeniler, sözde tabela Alevi kuruluşları aracılığıyla Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar” şeklinde konuştu.

Yeni Akit

Paylaş